Van de voorzitter: 2e kwartaal 2018

.
Misschien is het 2kwartaal van 2018 wel het belangrijkste kwartaal in de recente  geschiedenis van onze vereniging met nog net 150 spelende leden. Er worden (1) besluiten genomen rondom de MFA, (2) we gaan de team-indelingen definitief maken, (3) de vraag of het 1steelftal zich weet te handhaven in de 3eklasse en (4) hebben we handjes genoeg om de Europese Wetgeving inzake de privacy (AVG) ook voetjes te geven? We zijn echter ‘meer dan een vereniging’, we zijn wendbaar en de vereniging heeft een ongelooflijke veerkracht als het om daadkracht aankomt. Dat hebben we de afgelopen jaren gelukkig vaker laten zien. Even kort over de vier bovengenoemde thema’s:

 1. MFA:
 • Op 25 april is er om 19.00 uur een voorlichtingsavond voor de omwonenden en om 20.00 uur voor alle Dammenaren;
 • Wij zullen voor onze leden in juni een avond organiseren omdat we dan ook meer zicht hebben over het beheer van het nieuwe complex;
 • Mogelijk zien we jullie aanstaande woensdag in het dorpshuis De Zwanenburcht.

 

 1. Team-indelingen komend seizoen:
 • voor de pupillen zien we het als volgt: de JO9, JO11 en JO13 blijven bij elkaar zoals ze nu zijn. De leiders blijven hetzelfde: Ton Ooms (JO09), Dennis van Jaarsveld & Karel Kom (JO11) en Bart Min & Hans van Beek (JO13). Met betrekking tot de trainingen zal er wel wat veranderen. Lars van Halteren van De Complete Techniek zal de trainingen gaan doen van de JO09 en de JO13. Dennis en Karel blijven de trainingen doen voor de JO11;
 • Voor de junioren zal de JO19 in takt blijven met trainer Erwin Griffioen en elftalleider Bram Strookman. We zullen weer een JO17 hebben (de huidige JO15) onder leiding van Tim van der Neut, Koen Woudenberg blijft de trainer, we zoeken nog een 2e trainer. En er zijn nog gesprekken gaande met twee collega-verenigingen om te onderzoeken in hoeverre zij bij ons een JO15 kunnen laten spelen;
 • Bij de senioren is voor het 1ste een nieuwe trainer benoemd: Jack Harmsen (momenteel trainer van Haastrecht en jeugdcoördinator bij De Jodan Boys). Hij neemt de plaats in van Rob de Lange, die naar zondagvereniging AVV Alphen gaat en ons na vijf seizoenen gaat verlaten. We gaan er nog steeds vanuit dat het 1ste, het 2de, het 3de en de JO19 ook komend seizoen elkaar weer eendrachtig ondersteunen. Puntjes op de i moeten daarbij nog worden gezet komende periode. VR1 doet haar uiterste best komend seizoen compleet te zijn.

 

 1. Het 1ste elftal:
 • Ons vlaggenschip staat sinds vorige week bij de laatste drie in de 3eklasse A. Daar kunnen we van alles van vinden in termen van ‘terecht of volkomen onnodig’. Maar dat heeft geen zin. Laten we de ploeg volop steunen in de vier wedstrijden die nog komen, … op 5 mei UIT tegen LSVV’70, op 12 mei UIT tegen rkvv Van Nispen, op 19 mei THUIS tegen Blauw-Zwart en op 26 mei UIT tegen FC Oudewater. Er zijn dus nog 12 punten te halen!  
 • Het is maar een spelletje, …. maar dan toch wel heel graag in de 3eklasse 😉 – Go Damme Go –

 

 1. Privacy wetgeving (AVG)
 • Voor degenen die het niet in de gaten hadden. Dit is het gevolg van besluitvorming door het Europees Parlement. Een goede zaak dat er op wordt gelet wie allemaal met onze persoonsgegevens aan de haal kunnen gaan. Facebook maakte er zelfs een eigenstandig ‘handeltje’ van. Beetje lastig is dat foto’s ook als persoonsgegevens worden gezien. Maar eigenlijk ook wel weer logisch;
 • Samen met UDI, Wilhelmina en ZAT gaan we als VVZwammerdam aan de slag. Uiteindelijk moeten de leden overal toestemming voor geven en dat betekent wel dat we antwoorden willen hebben. In de praktijk zal het negeren van onze vragen niet echt helpend zijn. De verenigingen moeten hun systemen ‘op orde hebben’, maar dat kan alleen met jullie antwoorden (lees: handtekeningen, al dan niet goedkeurend);
 • Zie het laatste Dorpssignaal. Daar staan exact 100 gezichten in, die niet expliciet, op papier, toestemming hebben gegeven om het hun gezicht in het lokale magazine te staan. Denk ook aan de gevolgen voor Zwammerdam.Net. Er breken nieuwe tijden aan en dit raakt ons allemaal.

Overige berichten

unemployment tax management