Uitzondering competities?

 

We weten even niet wat we lezen! 

De sportcompetities in Nederland vallen niet onder het coronabeleid van de overheid om evenementen en bijeenkomsten in Nederland te verbieden tot 1 juni. Over het verdere verloop van eredivisie, eerste divisie en het amateurvoetbal wordt pas een besluit genomen in aanloop naar 6 april. Als het betaalde voetbal voor 1 juni al wordt hervat, dan zal dat voor lege tribunes gebeuren.  

Er heerste na gisteren onduidelijkheid of de nieuwe overheidsmaatregelen ook golden voor de sport. Vandaag verschafte het ministerie van VWS duidelijkheid aan de KNVB: het advies van het RIVM met betrekking tot sportverenigingen is ongewijzigd en loopt dus tot en met 6 april en niet tot 1 juni.

Samengevat:

De Rijksoverheid heeft het onderstaande richting de sportwereld bevestigd:

  • Tot en met 6 april: Alle sportclubs en sportvoorzieningen zijn dicht
  • Er vinden geen georganiseerde sportactiviteiten plaats, ook niet in de openbare ruimte
  • Sporten in de openbare ruimte is toegestaan in een groep van maximaal drie personen waarbij de 1,5 meter afstand in acht genomen dient te worden
  • Op bovenstaande wordt gehandhaafd
  • Voor de topsport wordt geen uitzondering gemaakt en gelden ook bovenstaande maatregelen
  • Op uiterlijk 6 april wordt bezien in hoeverre deze maatregelen voor de sportwereld verlengd worden
  • Tot 1 juni kunnen er geen congressen, (bij)scholingen, festivals, evenementen en toernooien worden georganiseerd.
unemployment tax management